Zrozumienie nowej funkcji kanału informacyjnego na Facebooku

Niedawno Facebook uruchomił nową funkcję News Feed ku uciesze milionów użytkowników na całym świecie. Ta nowa funkcja pokazuje więcej aktualizacji Stron dla użytkowników, nawet jeśli nie śledzili takich Stron. Dlatego nie zdziw się, jeśli Twój własny kanał wiadomości wyświetla aktualizacje Stron, których tak naprawdę nie polubiłeś, a które mają coś wspólnego z innymi Stronami, które naprawdę Ci się podobały.

Na przykład, jeśli polubiłeś Dwighta Howarda na Facebooku, mateusz murański możesz zobaczyć aktualizację z Bleacher Report, jeśli oznaczyli go w swoim poście. Facebook zauważył w swoim ogłoszeniu, że stało się to już z aktualizacjami od znajomych. Popularny serwis społecznościowy przetestował funkcję Pages przed jej uruchomieniem i spotkał się z pozytywną reakcją użytkowników z tego rodzaju treściami.

Andrew Song, menedżer produktu na Facebooku, powiedział, że zadbali o to, aby w kanale aktualności pojawiały się tylko najistotniejsze artykuły. Obejmuje to posty, które cieszą się największym zaangażowaniem, takie jak komentarze, polubienia, udostępnienia i kliknięcia. Następnie stwierdził, że wzięli pod uwagę posty, które w rzeczywistości cieszą się największym zaangażowaniem użytkowników Facebooka, którzy polubili zarówno stronę, która utworzyła post, jak i stronę, która została otagowana.

W powyższym przykładzie, jeśli jest wielu użytkowników, którzy polubili zarówno Dwighta Howarda, jak i raport Bleachera, wyraźnie sugeruje to, że te Strony są połączone. Jeśli jest wiele osób, które polubiły obie strony i polubiły powyższy przykładowy post, pokazuje to tylko, że ma on znaczenie dla osób, które lubiły tylko Dwighta Howarda. Oznacza to, że niektóre posty na Stronie, które otagowały inne Strony, mogą być oglądane przez nowe osoby.

Facebook wyświetla tę nową funkcję jako kolejną platformę, dzięki której ludzie mogą dowiedzieć się więcej rozmów na niektóre tematy, które mogą ich również zainteresować. W styczniu ubiegłego roku Facebook uruchomił nową funkcję „Trendy”, która jest w pewnym stopniu podobna do funkcji News Feed. Funkcja Trendy została zaprojektowana w celu prowadzenia ekscytujących i trafnych rozmów, aby pomóc użytkownikom Facebooka odkryć tylko najlepsze treści na Facebooku.

Popularne tematy nie są tak nachalne, jak powinny, w porównaniu z kanałem aktualności. W tej chwili administratorzy stron nadal obserwują, jak te ostatnie zmiany wpłyną na strony, którymi zarządzają. To tylko jeden przykład tego, jak Facebook aktualizuje swoje algorytmy, aby jak najlepiej wykorzystać ich funkcje, jednocześnie próbując zachęcić użytkowników do zaangażowania. W końcu to biznes. Ale co do prawdopodobieństwa osiągnięcia obu celów, to się dopiero okaże.