Promocyjne kampanie marketingowe – zasady sukcesu

Marketing promocyjny oznacza dla większości ludzi to samo, co sam termin „marketing”, zwłaszcza dla tych, którzy nie działają w branży. Jakby marketing to nic innego jak konkursy, kupony i rozdawanie darmowych próbek. Podczas gdy te rzeczy są częścią marketingu, marketing promocyjny to tylko mały ułamek wielkiego parasola, który składa się na marketing (przez duże M).

visit https://lineart-reklama.pl

Marketing promocyjny to idea promowania swojego produktu lub usługi poprzez zwrócenie uwagi na potencjalnych klientów. Widać to dość często w miejscach takich jak sklepy spożywcze. Następnym razem, gdy będziesz przechodzić przez sklep spożywczy, policz, ile widzisz tych produktów: kupony na wypróbowanie nowej marki płatków śniadaniowych lub bezpłatne próbki nowego produktu spożywczego.

Dealerzy samochodowi i firmy zajmujące się wynajmem nieruchomości w oznaczonym czasie również są wielkimi fanami tego rodzaju marketingu. Ile „kart do gry” otrzymałeś od lokalnego sprzedawcy samochodów, w których wygrałbyś nagrodę, gdyby pojawiła się pod srebrnymi zdrapkami.

Ale marketing promocyjny to coś więcej niż tylko kupony i bezpłatne produkty. Kolejną popularną promocją są konkursy. Niezależnie od tego, czy jest to bank, który daje ci 30 sekund w gigantycznym pudełku wypełnionym pieniędzmi i dużym wachlarzem, pozwalający złapać jak najwięcej fruwających banknotów, czy też jest to turniej golfowy, który da ci darmowy samochód, jeśli trafisz do dołka w jednym na 14 dołku konkursy to kolejny świetny sposób na przyciągnięcie potencjalnych nowych klientów.

Najbardziej znanym promocyjnym konkursem marketingowym jest Publisher’s Clearinghouse Sweepstakes, w którym można wygrać co najmniej milion dolarów, a także zaprenumerować różne czasopisma. Oszaleliśmy na ich punkcie, gdy byliśmy dziećmi, błagając naszych rodziców, aby włączyli się, bo możemy wygrać milion dolarów!

Powodem, dla którego ludzie reagują na te kampanie, jest to, że przyciągają ich duże nagrody pieniężne i nagrody. Jasne, w naszych głowach wiemy, że szanse na wygraną są większe niż szanse na trafienie piorunem, ale w naszych sercach mamy nadzieję, że pokonamy szanse tylko ten jeden raz.

Oczywiście eksperci ds. marketingu martwią się o jedną osobę, która pokonuje szanse, więc promocyjna ochrona przed ryzykiem jest dostępna dla tych promocyjnych kampanii marketingowych, które oferują zwycięzcom duże nagrody i gotówkę.

Jeśli chcesz stworzyć potężną promocyjną kampanię marketingową, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

* Dlaczego w pierwszej kolejności prowadzisz promocyjną kampanię marketingową? Czy ma to na celu sprzedaż większej ilości produktów, zebranie nazwisk na listę mailingową klientów, czy po prostu zwiększenie świadomości marki? * Jak będziesz mierzyć sukces? Poprzez zwiększoną sprzedaż, większą listę klientów lub w oparciu o liczbę promocyjnych artykułów marketingowych, które rozdałeś? Nie zalecamy mierzenia tej ostatniej pozycji, ponieważ mierzenie ilości wydanych pieniędzy nie zawsze przekłada się dobrze na kwotę, którą na tym zarobisz. Wystarczy zapytać dowolnego promotora wyścigów samochodowych, który wydał 100 000 USD i nie uzyskał w rezultacie ani jednej sprzedaży.
* Do kogo skierowana jest kampania marketingowa? Czy promocyjny element marketingowy spodoba się docelowym odbiorcom? Jeśli chcesz dotrzeć do młodych mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat, przyciągnie ich konkurs z biletami na mecz piłki nożnej, a dwie bezpłatne wejściówki do dziennego spa nie.
* Szukasz nowych klientów lub próbujesz dotrzeć do obecnych? Rodzaje promocyjnych artykułów marketingowych, które rozdajesz, przyciągną jedną lub drugą grupę.
* Czy postępujesz zgodnie z prawem stanowym i federalnym? Czy masz promocyjną ochronę przed ryzykiem na wypadek, gdyby ktoś wygrał więcej, niż się spodziewałeś? (Wyobraź sobie, jak musi się czuć sprzedawca samochodów, gdy ktoś trafia w dziesiątkę i wygrywa samochód, którego nie spodziewał się oddać.) Istnieje wiele przepisów dotyczących promocyjnych kampanii marketingowych i można je naruszyć bez wiedząc o tym. Skonsultuj się ze specjalistą ds. Marketingu promocyjnego, aby upewnić się, że prowadzisz czystą kampanię, która nie wpędzi Cię w kłopoty na drodze.

Waluta promocyjna (PC) [http://www.promotionalcurrency.com] to firma zajmująca się promocjami cyfrowymi, która specjalizuje się w promocjach związanych z rozrywką. PC łączy technologię cyfrową, licencje dla artystów i ochronę przed ryzykiem promocyjnym, aby dostarczać gotowe rozwiązania o stałych kosztach. Wśród oferowanych produktów znajdują się: promocje rozrywkowe, unikalne programy lojalnościowe dla klientów, zachęty promocyjne, promocje internetowe oraz promocje mobilne